Turkcell Bedava Sms – Turkcell Mesaj Kampanyaları

Hazır Kartta kontör bitse bile konuşma bitmez. Tam Kontör bitti! derken, Hazır Kart abonelerine 20 kontör avans verir!

Kontörünüz bitmek üzere iken, Hazır Kart abonelerine 20 kontör avans gelir! Kullanılan avans kontörler, bir sonraki yüklemeden düşer. Yani, artık konuşma yarıda kaldı derdi yok. Daha güzeli kayıt yok, başvuru yok! AvansKontör ücretsiz bir servistir. Sadece kullandığınız avans kontör, siz kontör yükledikten sonra hattınızdan düşer. AvansKontör
AvansKontör hizmetinden tüm faturasız hatlı abonelerimiz yararlanabilir. AvansKontör servisini iptal etmek için, cep telefonunuzdan *166*3#tuşlamanız yeterli. *166*4# tuşlayarak yeniden AvansKontörden faydalanabilirsiniz. Online İşlem Merkezine SüperŞifrenizle giriş yaptıktan sonra, Abonelik İşlemleri menüsünden AvansKontör aboneliğinizi başlatabilir ya da iptal edebilir, Bilgi Sorgulama menüsünden de kalan AvansKontör miktarınızı sorgulayabilirsiniz.
AvansKontör nedir?
AvansKontör, Hazır Kart abonelerine, kontörleri bittikten sonra fazladan 20 kontör kullanma, yani eksi bakiyeye düşme hakkını tanıyan bir hizmettir.

AvansKontörden kimler, ne şartlarda yararlanabilir?
AvansKontörden faydalanabilmek için, kontör yüklemesi yapmanız yeterlidir. Kontör yükleyen abonelerimiz, kontörleri bitince 20 AvansKontör kullanabilirler, yani 20 kontör eksi bakiyeye kadar düşebilirler. Bu kapsamda kullanılan kontörler, Hazır Kartınıza yapılan bir sonraki yüklemeden düşülür. Kurumsal aboneyseniz de, AvansKontörden faydalanabilirsiniz. Bunun için kontör yüklemesi yapmanız yeterlidir. 20 kontör eksi bakiyeye kadar düşen kurumsal abonelerin bu kapsamda kullandığı kontörler, Hazır Kartlarına yapılan bir sonraki yüklemeden düşülür.

Bir sonraki yüklemeden kasıt nedir, kullanılan avans kontörler hangi yüklemelerden düşülür?
Kullanılan avans kontörler, Hazır Kartınıza yapılan her türlü yüklemeden düşülür. Bu yüklemeler şunlardır: ücret ödeyerek yaptığınız yüklemeler, Konbaranızdan hattınıza aktardığınız hediye kontörler, Hazır Kartınıza yapılan hediye kontör yüklemeleri, Hazır Kartınıza Worldkontör yoluyla yüklenen kontörler, KontörTransfer hizmeti ile bir yakınınızın sizin hattınıza gönderdiği kontörler.

AvansKontörü yükleme yaptığım gün hemen kullanmaya başlayabilir miyim?
Hayır. AvansKontörü, yüklemenizin ertesi günü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kontör yükledikten sonra AvansKontörden sadece bir kez mi yararlanabilirim?
Hayır. AvansKontörden birden çok kez yararlanabilirsiniz. Örneğin: AvansKontör hakkınız var. Önce kontörü tükettiniz (bakiyeniz 0), 5 kontör AvansKontör kullandınız (bakiyeniz -5), Hazır Kartınıza 15 Konbara hediye kontörü yüklendi (bakiyeniz -5 + 15 = +10), tekrar kontör tükettiniz (bakiyeniz 0), 3 AvansKontör kullandınız (bakiyeniz -3)…

AvansKontörden sadece belli bir ayda, bir kez mi yararlanabilirim?
Hayır. AvansKontör kapsamında kullandığınız kontörleri, yükleme yoluyla ödediğiniz sürece herhangi bir ayda ya da dönemde sınırsız kez -20 kontöre kadar avans kontör kullanabilirsiniz.

Ödeme yapılarak satın alınan kontörler dışındaki yüklemeler (örneğin hediye kontör yüklenmesi veya KontörTransfer yoluyla gelen kontörler) AvansKontör hakkı sağlayan yükleme sayılır mı?
Hayır, sayılmaz. AvansKontör hakkını sadece ücret ödeyerek yaptığınız yüklemeler sağlar.

AvansKontör hizmetinden faydalanarak bir miktar kontör kullandım, sonra da yükleme yaptım. Yüklememden 1 kontör kesildiğini görüyorum. AvansKontörde ücretlendirme mi var?
AvansKontör hizmetinde herhangi bir şekilde ücretlendirme ya da fazladan kesinti yoktur. Ancak kontör bakiyesinin gösterim yöntemi yüzünden kontör kesildiği zannı veren bir durum vardır, şöyle ki:

Küsüratlı kontör ücretlendirmesine tabi bazı Hazır Kart hizmetleri yüzünden (bazı uluslarası aramalar, bazı tarifeler, bazı servisler gibi) Hazır Kart sistemlerinde bir hattın bakiyesi küsüratlı olabiliyor.

Ancak abonelerimize bakiyelerini gösterirken bu küsüratı göstermiyor, bakiyelerinin tam sayı kısmını gösteriyoruz. Örneğin 15,75 kontörlük bakiyesi olan bir Hazır Kart hattı ele alalım. Bu hattın bakiyesi 15 olarak görülür. Diyelim ki bu hattın kullanıcısının AvansKontör hakkı olsun ve 20 kontörlük bir konuşma yapsın. Hattın yeni bakiyesi 15,75-20=-4,25 olacak, fakat bu bakiye -4 olarak okunacaktır. Yani abone 20 kontör kullanmışken 19 kontör kullanmış gibi gözükecektir, başka bir deyişle 1 kontör az ücretlendirilmiş gibi.

Kullanıcının bu noktada 100lük bir Kazı Konuş Kartı ile yükleme yaptığını düşünelim. Hattın yeni bakiyesi 4,25+100=95,75 olacak, fakat bu bakiye 95 olarak okunacaktır. Yani abone 100 kontör yüklemişken 99 kontör yüklemiş gibi gözükecektir. Başka bir deyişle, 1 kontör fazla ücretlendirilmiş gibi ya da hattından 1 kontör kesilmiş gibi. İki durumda da az ya da fazla bir ücretlendirme veya bir kesinti sözkonusu değildir. Anlaşılacağı üzere bakiyelerin tam sayı kısmını gösterme kuralı, negatif ve pozitif bakiyelerde iki farklı gösterim kuralı olarak işlerlik kazanır. Bakiye pozitifse gösterilen bakiye en yakın en küçük tam sayı, bakiye negatifse gösterilen bakiye en yakın en büyük tam sayı olur. Şu anda, Turkcell bünyesinde, negatif ve pozitif bakiyelerde aynı matematiksel işlemi takip edecek bir gösterim kuralının oluşturulmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

AvansKontör kullanılırken tarifem değişir mi?
Hayır. Mevcut tarifenizden üzerinden ücretlendirilmeye devam edersiniz.

AvansKontörü kullanamadığım bir Turkcell hizmeti var mı?
Hayır. Avans kontörlerinizi arama , kısa mesaj , GPRS, KontörTransfer, uluslararası dolaşım gibi her türlü Turkcell servisinde kullanabilirsiniz.

AvansKontör kapsamında kullandığım kontörler, kampanya, indirimli saatler gibi uygulamalardan farklı mı etkilenir?
Hayır. Örneğin, Sabit Hat kampanyasında, indirimli saatlerde, AvansKontör kapsamında kullandığınız kontörler, indirimli saatlerde kontörlerinizin düştüğü gibi düşer.

BEDAVA SMS ALMA…………………………

Olayın ne olduğunu bilmiyorum biyerde gördüm denedim oldu size söyliyim dedim

Adım 1 – IPTAL KABUL yaz 2222′ye gönder

Adım 2 – Mesaj gelmesini bekle geldikten sonra KABUL yaz 2222′ye gönder

Adım 3 – Bedava Mesajların keyfini çıkart 

olmassa adımları tekrarlayın kontör çekmiyor 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir